השתלת שיער בטורקיה – מידע ופרטים חיוניים

השתלת שיער בטורקיה היא אחד הטיפולים הרפואיים הנמכרים ביותר בעולם. טורקיה היא לא רק המדינה בה הכי זול לשלם על טיפול מסוג כזה, אלא גם המקום המקצועי ביותר לעשות אותו. לכן, השתלה שם היא לא רק הכי פחות יקרה, היא גם הכי בטוחה ומבטיחה פני עתיד. מהם פרטי המידע הנדרשים לגבי התהליך?

מסלולי השתלת שיער

לכל מטופל ישנו מסלול משלו שמיועד להשלמת השיער. בדרך כלל, הוא נקבע על פי סוג הקרחת שנוצרה אך נדרשת גם בדיקה ממשית שתיעשה בטורקיה לשם אישוש הקביעה. על פי רוב, אדם שאיבד את כל שיערו הקדמי באופן אחיד אך שיערו האחורי והאמצעי נשאר, יוכל לצרוך השתלת שיער בטורקיה ששמה הוא DHI, Direct Hair Implementation. בהשתלה זו, לאחר איסוף הזקיקים, חורי ההשתלה וביצוע ההטמעה נעשים אחד אחרי השני ולא אחד לאחד: במקום לעסוק רק בפתיחות ולאחר מכן רק בהשתלות, כל פתיחה מקבלת באופן מידי זקיק אחד. לעומת זאת, מי שזקוק למילוי מפרצים, או מילוי קרחת אחורית במרכז המפרצים, יזדקק ברוב המקרים ל- FUE, Follicular Unit Extraction, קיבוץ יחידת זקיקים. בהשתלה זו, לאחר איסוף הזקיקים, הטיפול מתחלק לשלבים. בהתחלה, עושים רק חורי השתלה ולאחר מכן, השתלה אחד לאחד.

נושאים לוגיסטיים שיש לקחת בחשבון ברישום להשתלה

כרטיס טיסה – מומלץ לדאוג שכרטיס החזור יהיה עם מזוודה לבטן המטוס על מנת שתוכלו להעמיס לארץ את תרופות השיקום שתקבלו בטורקיה.

תוספת זקיקים לטיפול – לפני יישום השתלת שיער בטורקיה, ניתן לשנות את המקדד ממתכת לאבן ספיר בתוספת תשלום של 80-100 אירו. זהו מקדד יותר דק שיש לו יכולות להטמיע יותר זקיקים מזה המתכתי.

טשטוש – לחוששים ממחטים, ניתן לקבל זריקת טשטוש לפני זריקות ההרדמה בראש ובצוואר. מומלץ לא לאכול לפני כן על מנת לאפשר לזה לעבוד כנדרש.

התנהלות לאחר ההשתלה

מיד לאחר ההשתלה יש לגשת לשיחה עם הרופא ועם המלווה הישראלי ולקבל מהם את תעודת המושתל שמציינת כי זהו כתב אחריות ואת מספר הזקיקים שהושתלו בפועל. יש לקבל את סל התרופות ואת יומן המינון, לקרוא בו מדי יום וכמובן ליישם. מאד מומלץ לרכוש ויטמינים בתוספת תשלום לשנה וחצי הקרובות. חשוב מאד לא להיחשף בכלל לשמש ואם חייבים אז רק עם מטריה. כעבור שבועיים ניתן לעבור לכובע. חשוב להימנע מפעילות גופנית מאומצת בחודש-חודש וחצי הראשונים לאחר השתלת שיער בטורקיה.

טיפולים משמרים

  1. בדיקות דם הבודקות מרכיבים חיוניים כמו ברזל, חומצה פולית, D, B12 והשלמתם בתוספי מזון בעת הצורך.
  2. טיפולי פלסמה כמו PRP או IPRF להזנת ההשתלה והצמחת תאי גזע בכל 2-4 חודשים.
  3. במקרי הצורך, מריחת טיפות או מתן טיפול תרופתי בהזרקה למניעת התקרחות בהמלצת מכון PRP או IPRF.

חשוב לציין כי השתלת שיער בטורקיה היא לא טיפול משמר, ויש לעשות צעדים אלה בתשלום נוסף לשם שמירה על התוצאה.